Головна сторінка

«Немає жодної галузі математики, якою б абстрактною вона не була, що коли-небудь не виявиться застосованою для явищ дійсного світу»
(М.І.Лобачевський)

    Діапазон практичного застосування математики величезний. Яку б науку ви не вивчали, до якого б навчального закладу не вступали. у якій би галузі ви не працювали, всюди обов’язково потрібні знання з математики.
  Геометрія невичерпна і багатогранна, її особливості різнобічні і захоплюючі. Одного підкорює її логічна будова, другого-абстрактний метод, третій цінує в ній велику користь. Єдність особливостей геометрії це теж особливість, яка і становить її красу. Діапазон застосувань геометрії у різних сферах діяльності людини дуже широкий, тому на даному занятті ми будемо розглядати многогранники з математичної точки зору (означення, властивості, моделі п’яти правильних многогранників), зв’язувати тему з історією математики (стародавні греки встановили назву для многогранників та втілювали в них чотири суті або «стихії»), знаходити зв’явок з природою ( у молекулі метану, у морському мікроорганізмові феодарії, у кристалах куховарської солі), розглянемо використання многогранників майстрами епохи Відродження.

«Математика – наука молодих. Інакше бути не може. Заняття математикою – це така гімнастика розуму, для якої потрібна вся гнучкість і вся витривалість молодості» 
(Р.Віккер)

«Хто в дитинстві займається математикою, той розвиває увагу, тренує мозок, волю, виховує в собі наполегливість і завзятість у досягненні мети»
 (А.Марушевич)

  Частину геометрії, яка вивчає положення, форму, взаємне розташування елементів просторових тіл, називають стереометрією (від грецький слів «стереос» - просторовий і «метрео» - вимірюю). Стереометрія виникла пізніше, ніж планіметрія, але також з потреб людини.
      Жодні геометричні тіла не мають такої досконалості ікраси, як правильні многогранники. 

"Правильних многогранників так мало, - писав Л. Кэрролл, - але цей дуже скромний за чисельністю загін зумів пробратися в самі глибини різних наук"

    У житті і практичній діяльності ми дуже часто зустрічаємось із многогранниками, а тому нам потрібно добре знати їх характеристики, властивості і вміти застосовувати їх для розв’язування різноманітних задач.
Сьогодні ми узагальнимо знання з теми, а також перевіримо ваші дослідницькі вміння. Минулого заняття чотири групи студентів «Математики», «Мистецтвознавці», «Біологи» та «Мистецтвознавці та архітектори» отримали завдання – підготувати доповіді «Практичне застосування многогранників у житті»


Взято з: "Практичне застосування многогранників в житті"

Комментариев нет:

Отправить комментарий